مقالات

پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس

بهتر است قبل از آموزش پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس ، بدانیم کش چیست ، چرا کش را پاک میکنیم و در ادامه نیز چندین روش برای پاک کردن کش مرورگر موزیلا آموزش خواهیم داد. تا پایان همراه ما باشید.

کش مرورگر چیست ؟ کش مرورگر یا Browser Caching به عملیات ذخیره سازی موقت فایل های پر کاربرد یک سایت مانند css،html,js و… در مرورگر کاربران گفته می شود.

پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس
پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس

پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس به صورت اتوماتیک

گوشه سمت راست پنجره مرورگر فایرفاکس داکمه ای قرار دارد به صورت ۳ خط افقی روی هم ، روی آن کلیک کنید ، منویی در مقابل شما ظاهر می شود. حالا روی گزینه options کلیک کنید. پنل privacy را انتخاب کرده و بعد از کلیک روی privacy شاهد آن خواهید بود که پتل مجزای دیگری باز می شود ! این پنل تشکیل شده از Tracking ، History و Location Bar که هر ۳ بخش را در زیر توضیح داده ایم.

برای تنظیمات این بخش باید history را دستکاری کنید. در مقابل گزینه :Firefox will یک منوی بازشو قرار دارد. در این منو، سه گزینه زیر را مشاهده خواهید کرد:

Remember history: اگر قصد ذخیره کش را دارید این گزینه را مورد استفاده قرار دهید.

Never Remember history: این قسمت اگر استفاده شود به این معنا است که مرورگر فایرفاکس تاریخچه جستجو را ذخیره نکند.

Use costume setting for history: تنظیمات دستی تاریخچه جستجو می باشد که بعد از انتخاب این گزینه و زدن تیک Clear history when Firefox closes بعد از هربار بسته شدن تب ها و پنجره به طور خودکار کش فایرفاکس پاک می شود.

آموزش پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایرفاکس به روش هیستوری

گوشه سمت راست پنجره مرورگر فایرفاکس داکمه ای قرار دارد به صورت ۳ خط افقی روی هم ، روی آن کلیک کنید ، منویی در مقابل شما ظاهر می شود.حال در پنجره ی باز شده با کلیک بر روی Clear Recent History  و بعد پنرجه ای باز میشود ، این بار روی  Clear All History کلیک کنید و در قسمت Time range to clear بازه ی زمانی‌ را که مشخص کنید تا کش به صورت اتوماتیک در ان بازه بماند و سپس پاک شود. برای پاک کردن تمام کش‌ها مرورگر گزینه Everything را انتخاب کنید.

حذف کش مرورگر موزیلا فایرفاکس دستی

همانند تو مرحله بالا به تنظمیات مرورگرفایرفاکس برای پاک کردن کش آن رجوع کنید ،  ۸ پنل در سمت چپ مشاهده میکنید ، از بین هر ۸ پنل تنها گزینه  advanced را کلیک کنید، تا یک پنجره جدید برای شما نمایش داده شود.

 از بالای پنل advanced روی تب network کلیک کنید. بخش نتورک شامل قسمت های Connection ،Cached Web Content و Offline Web Content and User Data می باشد. بر روی گزینه Clear Now در قسمت Cached Web Content کلیک کنید بر روی Clear Now کلیک می کنید، در نهایت دکمه Ok را بزنید تا تنظیمات این قسمت ذخیره شود.

امتیازدهی

میانگین امتیازات

خلاصه امتیازات

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن