مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

ریدایرکت ۳۰۲

ریدایرکت ۳۰۲ : در گذشته مقالاتی راجع به این که ریدایرکت چیست ؟ و همینطور راجع به ریدایرکت ۳۰۱ در سایت منتشر کردیم ، امروز قصد این را داریم که با ریدایرکت ۳۰۲ و تاثیر آن را در سئو ، در خدمت شما همراهان عزیز باشیم ، تا پایان همراه ما باشید.

ریدایرکت 302
ریدایرکت ۳۰۲

ریدایرکت ۳۰۲ چیست ؟

هرگاه بخواهیم آدرس یا همان url را به صورت موقت  به آدرس دیگری ریدایرکت کنیم ، حال بستگی دارد چند ساعت باشد یا چند روز ، از ریدایرکت ۳۰۲ جهت این انتقا موقت استفاده میکنیم. به این توجه کنید که موتورهای جستجوگر به این نوع از ریدایرکت یعنی redirect 302 حساس هستند و اگر مدت زمان استفاده از این ریدایرکت طولانی باشد ، موتورهای جستجو به ناچار همانند ریدایرکت ۳۰۱ با این موضوع رفتار خواهند کرد ، از نظر سئو نیز هیچ افتی شامل رتبه و رنک کلمات کلیدی شما نخواهد شد و تمامی موارد محفوظ خواهند ماند.

این شیوه برای کنترل ترافیک هنگام تعمیر ، بروزرسانی و … سایت و همچنین سئو سایت و تغییر مسیر مطالب کپی بسیار تاثیرگذار و مثبت است.

علت استفاده از ریدایرکت ۳۰۲

تصور کنید سایت فروشگاهی دارید به دامنه www.seoQ.ir  ، بنا به هردلیلی به صورت موقت دچار نقص فنی شده اید و نمیخواهید مشتریان و کاربران شما با ارور ۴۰۴ مواجهه شوند ، بهترین کار برای انتقال موقت کاربران و هدایت ترافیک و مشتریان به یک صفحه دیگر بدون افت ، ریدایرکت ۳۰۲ می باشد ، به این گونه که کاربران را به صفحه ای مانند www3.seoQ.ir انتقال میدهیم.

در این روش آدرس قبلی در موتورهای جستجوگر حذف نخواهند شد و به طور موقت اعتبار خود را به آدرس جدید منتقل میکنند و بعد از اتمام تعمیر ، بروزرسانی یا هر نوع رفع نقصی ، باید به آدرس قبلی برگردید و کاربران خود را به همان آدرس هدایت کنید.

آموزش ریدایرکت ۳۰۲

با توجه به این که ریدایرکت ۳۰۲ را درک کردید و مفهوم آن را کاملا حس کردید ، وارد بخش عملی یعنی انجام ریدایرکت ۳۰۲ می شویم. توجه داشته باشید که اگر به این موضوع مسلط نیستید ، حتما از کسانی که تخصص این کار را دارند استفاده کنید و از آنها بخواهید این عمل را برایتان انجام دهند.

آموزش ریدایرکت ۳۰۲ در htaccess

به فایل .htaccess رجوع کنید و ان را با برنامه هایی نظیر Notepad++ یا هر برنامه ادیتور متن دیگری و یا حتی ادیتور متن خود هاست های سی پنل و دایرکت ادمین ، کد پایین را در آخرین خط این فایل قرار دهید ، به مثال و فاصله هایی که در مثال زیر به کار رفته است توجه داشته باشید.

redirect 302 /OldPage.html https://www.seoq.ir/NewPage.html

بعد از قرار دادن کد و اطمینان از آن ، فایل را سیو کنید ، اگر در خود هاست ادیت کرده اید تا اینجا کافی است ، اگر بیرون از فضای هاست با برنامه های ادیتور متن ادیت زده اید ، فایل را در هاست آپلود کنید و سپس رفرش کنید .

در آخر برای تست ریدایرکت ۳۰۲ ، آدرس قدیمی را در مرورگر خود تایپ کنید و اینتر بزنید ، اگر به آدرس جدید انتقال داده شد که کارتان را درست انجام داده اید. اگر منتقل نشد دوباره بررسی کنید.

این نوع ریدایرکت ۳۰۲ صرفا جهت وب سرورهای یونیکس و آپاچی می باشد

آموزش ریدایرکت ۳۰۲ در وب‌سایت ASP

برای ریدایرکت ۳۰۲ در وب سایت های ASP ، کافی است کد زیر را در بالای تگ <html> یا <!DOCTYPE> قرار دهید:


<%@ Language=VBScript %>
<%
Response.Status=”۳۰۲ Found”
Response.AddHeader “Location”,”https://www.seoq.ir/NewPage.asp”
%>

آموزش ریدایرکت ۳۰۲ در وب سایت .net

برای استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ در وب سایت های Net. کافی است کد زیر را در بالای تگ <html> یا <!DOCTYPE> قرار دهید.


<script runat=”server”>
private void Page_Load(object sender, System.EventArgs e)
{
Response.Status = “۳۰۲ Found”;
Response.AddHeader(“Location”,”https://www.seoq.ir/NewPage.asp”);
}
</script>

امتیازدهی

میانگین امتیازات

خلاصه امتیازات

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن