مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست ؟

نام الگوریتم مرغ مگس خوار تا به حال به گوشتان خورده است ؟ مرغ مگس خوار ، نام الگوریتمی است که چندی پیش از طرف گوگل معرفی شده است ، هدف از از این الگوریتم ، دست یافتن به نتایج بهتر هنگام جستجو توسط کاربران است.

شاید کنجکاو باشید چرا نام این الگوریتم این است !!! خب :

  • کوچکترین پرنده دنیا است .
  • زمانی که بال میزند بدلیل ، مشاهده کردند بال های او غیر ممکن است ، دلیل آن نیز سرعت بیش از حد آن است.
  • در هر ثانیه، بال های مرغ مگس خوار هفتاد بار بهم میخورند !
  • زمانی که شیرجه میزند ، تعداد دفعاتی که بال ها با هم برخورد دارند به ۲۰۰ بار در ثانیه هم خواهد رسید.
  • speed و دقت بالا از ویژگی های به خصوص این پرنده است

پس هدف گوگل از انتخاب این نام برای الگوریتم حساس خود کاملا مشخص است !

خب، کار ما امروز با الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است و به معرفی آن می پردازیم…

با آمدن مرغ مگس خوار ، داستان ایندکس شدن پیج های وب سایت در گوگل به طور کلی تغییر کرد و موتورجستجوگر گوگل ، بر اساس درک فهم متن و جملات ، ایندکس کردن را استارت زد.

جالب اینجاست که گوگل ، این الگوریتم را در مورخه ۲۰۱۳/sep/26 رونمایی کرد ولی تغییرات به وجود آمده ناشی از این الگوریتم در یک ماه قبل معرفی اجرا و وب مستران به طور محسوس حس کرده بودند. در حالی که بعد از عملی کردن بروزرسانی های الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن ، حجم ترافیک بسیاری از سایت ها با تغییرات بسیاری رو به رو شد ، ولی بعد از شروع کار مرغ مگسخوار ، هیچ تغییر خاصی در ترافیک از سوی وب مستران گزارش نشد ! دقت و فهم گوگل بعد از اجرای مرغ مگس خوار ارتقا یافته است . در هر صورت سئو کار ها معتقدن مرغ مگس خوار انقلابی را در سئو محلی رهبری میکند.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار چگونه کار میکند

از آن جا که نام مرغ مگس خوار برای این الگوریتم انتخاب شده و این پرنده به  ، “سرعت و دقت” مشهور است.

الگوریتم مرغ مگس خوار با دقت و سرعت بالایی کلمات را بررسی می‌کند و مترادف آن‌ها را تا حد زیادی می‌شناسد. مگس خوار در حالی که نزدیک‌ترین نتایج را به شما نشان می‌دهد، صفحاتی را هم که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کرده‌اند و محتوای درست و حسابی ندارند جریمه می‌کند.

تصور کنید ،  شما در گوگل عبارت ” خرید کامپوتر ” را سرچ می کنید. بعد از سرچ مرغ مگس خوار آنالیز خود را شروع کرده و مترادف کلمات “خرید” و “کامپیوتر” را جستجو می کند. برای خرید از کلمه “بازار” و برای موبایل از “رایانه” استفاده می کند. سپس نتایجی را که به کاربر ارائه خواهد داد لینک صفحاتی است که در محتوای آن در مورد خرید/بازار/رایانه/کامپیوتر توضیحاتی ارائه داده شده است.

نگاه مرغ مگس خوار به رفتار کاربران

الگوریتم مرغ مگس خوار رابه یک ویژپی دیگر نیز می شناسند ،  بررسی و تحلیل رفتار کاربران هنگام مشاهده لیست نتایج گوگل در یک عبارت خاص یکی دیگر از فعالیت های این الگوریتم گوگل می باشد. به عنوان مثال اگر سایت شما رتبه سوم نتایج گوگل در عبارت “اخبار ورزشی” باشد ولی نسبت به رتبه های اول و دوم کاربران بیشتری سایت شما را ترجیح بدهند به مرور زمان جایگاه شما بهبود خواهد یافت.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن