مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

آیا تبلیغات گوگل بر سئو سایت اثرمی گذارد ؟

شاید کمتر وبمستری در ابتدای کار حرفه ای خود بر سر بحث سئو ، به این که آیا تبلیغات در گوگل ( گوگل ادوردز ) بر سئوی سایت موثر است یا خیر ، فکر نکرده باشد !

همیشه این پرسش در ابتدای کار ، برای هر سئو کار پیش می آید ، پس تا پایان همراه ما باشید تا پاسخ این پرسش خود را بگیرید.

 

آیا تبلیغات گوگل بر سئو سایت اثر می گذارد؟

افرادی هستند در دنیای دیجیتال مارکتینگ به این باورند که با ایجاد کمیپن گوگل ادوردز و پرداخت پول به گوگل ، در نتایج گوگل به شکل فوق العاده ای پیشرفت میکنند !

با کمی لبخند ! اگر این باور ۱۰۰ درصد اشتباه نباشد ، بی شک ۹۹ درصد باوری غلط می باشد ! خرید جایگاه از طریق کمپین های گوگل ادوردز نمیتواند بر سئو سایت شما معجزه کند !

البته این که تبلیغات در گوگل در عصر حاضر ; سبب موفقیت بیشتر در فروش و معرفی محصول و یا کسب و کار شما می شود را باید بدون چون و چرا پذیرفت ! مخصوصا سایت هایی که فروش آنلاین محصول دارند به شدت میتوانند در این بخش سرمایه گذاری کنند و اگر این کمپین ها اصولی باشد به شدت در کسب درآمد آن ها موثر خواهد بود.

در ادامه تاثیرهایی که تبلیغات در گوگل بر سئو سایت دارد را بیشتر برای شما عزیزان باز خواهیم کرد.

تاثیر تبلیغات در گوگل بر سئو سایت: بررسی لینک های گوگل ادوردز

قبلا نیز بارها اشاره کرده بودیم ، تبلیغات در گوگل ، سیگنالی مستقیم و یا معیاری اساسی برای کسب جایگاه بهتر سایت در گوگل به حساب نمی آید . تعداد قابل توجهی از وب مستران اعتقاد دارند که گوگل ادوردز ( تبلیغات در گوگل ) می تواند به صورت غیر مستقیم ،بر روی سئو اثر بگذارد و دلایلی برای این باورها دارند را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.(جدا از بحث الگوریتم رتبه بندی)

در کسب و کارهایی که رقابت بالایی دارند مانند طراحی سایت و کالاهای تبلیغاتی ( مثل سررسید و … ) تبلیغات گوگل ادوردز به حدی قابل توجه است که گاها کمترین تعداد باکس تبلیغاتی فعال در بالای صفحه حدود ۴-۵ تا است. بی شک این تبلیغات در جذب مشتری و سفارش کار درصد بالایی را خواهد داشت و جایگاه اول و دوم و سوم که با سئو طبیعی همیشه در این جایگاه ها بوده اند ، بزرگترین بازندگان این ماراتون خواهند بود.

خب میدانید که دو نوع Ranking Signal یا همان سیگنال رتبه بندی وجود دارد: سیگنال های مستقیم و سیگنال های غیر مستقیم.

لینک های تبلیغاتی به صورت لینک های Nofollow در تبلیغات گوگل به نمایش در می آیند و همچنین، چون در فریم های تبلیغاتی هستند به طور کلی از دید ربات های خزنده گوگل، نادیده گرفته میشوند .

نتیجه :  اگر تصور این را داشتید که با نمایش تبلیغات در گوگل می توانید رتبه سایت خود را در نتایج جستجو بهبود بخشید ، باید قاطعانه خدمت شما عرض کنم که سخت در اشتباه بوده اید !!! از همین امروز تصور خود را عوض کنید !

 

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو سایت به صورت غیر مستقیم

براساس تجربه ی تیم ما ( seoQ ) سئو کار های با تجربه ;

تبلیغات در گوگل یا همان گوگل ادوردز به هیچ عنوان اثر مستقیم بروی سئو سایت نخواهد گذاشت ; ولی با عنایت به افزایش ورودی کاربران از سایت گوگل و همچنین افزایش بازدید سایت ; در نهایت و در کنار سئو داخلی و سئو خارجی باعث بهبود و پرش رتبه گوگل سایت شما خواهد شد . به مرور زمان نام شرکت شما به یک برند تبدیل خواهد شد و کاربران بین تعداد اسامی زیادی که اکثرا رقبای شما در گوگل هستند سایت شما را انتخاب میکنند .

 

تبلیغات در گوگل و افزایش جستجوهای نام برند شما

گوگل ادوردز ( تبلیغات در گوگل ) سبب آن می شود که اسم سایت شما در میان سایت های برتر زمینه کسب و کارتان در صدر نتایج ظاهر شود و مشتری اگر کالا یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را جستجو کنید همیشه در ضمیر ناخداگاه خود برند شما را به خاطر خواهد آورد و  همین دیده شدن سایت تان در صدر نتایج جستجو می تواند سیگنال هایی مبنی بر معتبر بودن وب سایت تان را برای گوگل ارسال کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن