مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

آموزش Acquisition در گوگل آنالیتیکس

مقاله قبلی مرتبط با گوگل آنالیتیکس ، آموزش نصب گوگل آنالیتیکس بود که شما عزیزان میتوانید رو لینک کلیک کرده و این آموزش ارزنده را مشاهده و بهره لازم رو ببرید.

در این آموزش قصد داریم که با قسمت Acquisition به طور کامل آشنا شویم و بدانیم این ابزار چه کمکی برای بهبود و آنالیز وب سایت ما میکند .

آموزش Acquisition در گوگل آنالیتیکس
آموزش Acquisition در گوگل آنالیتیکس

Direct در Acquisition به چه معناست ؟

آپشن Direct در Acquisition به این معنی می باشد که من به عنوان یک کاربر url دقیق سایت شما را در قسمت آدرس بار مرورگر خود تایپ کرده ام و مستقیما از این طریق وارد سایت شما شده ام. پس به این دسته از کاربران که آدرس وب سایت شما در نوار مرورگر خود تایپ میکنند ، کاربران direct یا مستقیم گفته می شود.

 

Referral در Acquisition به چه معناست ؟

Referral یا همان لینک های ارجاعی به این معنی می باشد که لینک شما درون یک وب سایت دیگر درج شده است و کاربران روی آن مطلبی که لینک شما درج شده است کلیک میکنند و وارد سایت شما وب مستران عزیز می شوند ، به این نوع از کاربران ، کاربران Referral میگویند.

 

Paid Search در Acquisition گوگل آنالیتیکس به چه معناست ؟

گاها شما تبلیغات cpc و ppc انجام میدهید که برای شما عزیزان هزینه نیز داشته است ! خب به طور دقیق میتوانید کاربرانی که از طریق تبلیغات cpc و ppc وارد سایت شما شدند را در این قسمت مشاهده کنید.

 

معرفی Organic Search در Acquisition

و اما جستجوگرها ! ترافیکی که از سمت جستجوگرها به صورت کاملا طبیعی ، یعنی کاربر عبارتی را سرچ و وارد سایت شما شده است ، به این نوع از ترافیک و کاربران ، کاربران ارگانیک یا همان ترافیک ارگانیک میگویند.

 

بخش Social در Acquisition گوگل آنالیتیکس

در بخش scoical میزان ترافیکی که از سوی شبکه های اجتماعی وارد سایت شما شده اند را نشان میدهد ! با این آمار شما میتوانید میزان محبوبیت و ترغیب کننده بودن مطالب خود برای بازدید کاربر از سایت را بسنجید !

 

Email در Acquisition

میزان ترافیکی که از خبرنامه ها و یا هرنوع سیستم دیگری که ایمیل ارسال میکند  و کاربران از ان طریق وارد سایت شده اند را در این قسمت میتوانید مشاهده کنید.

قسمت بعدی مقالات گوگل انالیتیکس ==>

امتیازدهی

میانگین امتیازات

خلاصه امتیازات

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن