مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

خطای ۴۰۸ Request Timeout را چگونه برطرف کنیم؟

خطای ۴۰۸ Request Timeout: این خطا یکی دیگر از ارورهای فهرست کد وضعیت HTTP است. حتما تاکتون هنگامی که یک فرم اینترنتی را پر می کردید. یا فایلی را در فضای اینترنت بارگذاری می کردید با این ارور مواجه شده اید. خطای ۴۰۸ نشان می دهد که زمان ارسال درخواست تان به پایان رسیده است.

ارور Request Timeout از سری خطاهای ۴xx است. در مقاله های قبلی در مورد آنها به طور مفصل بحث کرده ایم. امروز با رفع خطای ۴۰۸ در خدمت شما عزیزان هستیم.

خطای 408

خطای ۴۰۸ چیست؟

اگر حداکثر زمان درخواست شما به پایان رسیده باشد خطای ۴۰۸ ظاهر می شود. این ارور به صورت دو زیر در مرورگر نمایش داده می شود.

Request Timeout

 HTTP Error 408 – Request Timeout

خطای Request Timeout چگونه رخ می دهد؟

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که ارور ۴۰۸ چگونه و چرا رخ می دهد؟ وقتی از کامپیوترتان درخواستی به سرویس دهنده سایت می فرستید، مدت زمانی  برای ارسال درخواست تعیین شده است. مثلا شما قصد خرید از سایتی را دارید. وقتی به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می شوید، مدت زمان درخواست شما ۱۰ دقیقه است. اگر در این زمان موفق به تکمیل اطلاعات خود نشوید ارور خطای ۴۰۸ رخ می دهد.

این مدت زمان حداکثر زمانی است که شما برای ارسال درخواست دارید. اگر ارسال درخواست از این زمان بیشتر شود، زمان مقرر به پایان رسیده است. اصطلاحا به آن Time out می گویند.

دلیل اصلی بروز خطای ۴۰۸ نداشتن سرعت کافی در انجام عمل درخواست است. البته سرعت اینترنت نیز می تواند باعث بروز این ارور باشد.

نمایش خطای 408

چگونه می توان ارور ۴۰۸ برطرف کرد؟

بارگذاری مجدد صفحه (Refresh):  اگر سرعت پایین اینترنت باعث بروز خطا شده باشد، با ارسال مجدد درخواست بارگذاری صقحه سایت مشکل حل می شود. از طریق ابزار Refresh صفحه سایت را مجددا بارگذاری نمایید. (دکمه F5 از کیبورد) یا آدرس سایت را دوباره وارد کنید. اگر مشکل حل نشد، از طریق گوگل وارد سایت شوید.

تست سرعت اینترنت: سرعت اینترنت خود را تست کنید. بعد از اینکه از سرعت اینترنت خود مطمئن شدید سایت را Refresh کنید. درصورتی که سرعت بارگذاری سایت پایین بود مشکل از سرویس دهنده و هاست می باشد.

مراجعه بعدا به سایت: این مشکل معمولا برای سایت های محبوب و پربازدید اتفاق می افتد. اگر در ساعات پرترافیک هستید بهتر است بعدا به سایت مراجعه نمایید.

تغییر IP: شاید علت بروز خطا از سرویس دهنده اینترنت باشد. با استفاده از  VPN آی پی خود را تغییر دهید.

توجه کنید اگر قصد خرید اینترنتی دارید به هیچ عنوان این گزینه را امتحان نکنید. زیرا امکان دارد اطلاعات شما به سرقت برود.

استفاده از سرویس دهنده اینترنت دیگر: اگر با انجام راهکارهای بالا خطای ۴۰۸ برطرف نشد، سرویس دهنده اینترنتی خود را عوض کنید. مثلا از اینترنت موبایل یا مکان دیگری استفاده کنید.

تماس با مدیر سایت: اگر همچنان با این خطا بروبرو هستید با مدیر سایت تماس بگیرید و مشکل را به وی اطلاع دهید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن