مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

خطای ۴۰۴ not found را چگونه رفع کنیم؟

خطای ۴۰۴ not found: بدون شک بیشترین خطایی که تاکنون با آن مواجه شده اید خطای ۴۰۴ است. ارور ۴۰۴ یکی از کدهای وضعیت HTTP از سری خطاهای ۴XX است. در این مقاله به طور مفصل درباره علل بروز این ارور بحث می کنیم. در ادامه خواهیم گفت چگونه خطای ۴۰۴  را برطرف کنید. با سئوکیو همراه باشید.

خطای ۴۰۴ not found چیست؟

خطای 404 not found

ارور ۴۰۴ به معنی پیدا نشد می باشد. زمانی این ارور رخ می دهد که صفحه موردنظرتان از سمت سرویس دهنده پیدا نشود. یعنی صفحه سایت در دسترس نیست. خطای ۴۰۴ به گونه های زیر نمایش داده می شود:

۴۰۴ Error

HTTP 404

۴۰۴ Not Found

Error 404 Not Found

HTTP 404 Not Found

۴۰۴ Page Not Found

۴۰۴ File or Directory Not Found

The requested URL [URL] was not found on this server

دقت کنید در مرورگر اینترنت اکسپلورر خطای ۴۰۴ با عبارت زیر نمایش داده می شود.

The webpage cannot be found

چرا ارور ۴۰۴ رخ می دهد؟

علت بروز خطای ۴۰۴ به کاربر مربوط می شود. مثلا آدرس اینترنتی (URL) را اشتباه وارد کرده است. یا سایت وجود ندارد و کاربر مطلع نیست. یا صفحه سایت منتقل شده و ریدایرکت انجام نشده است. در اینصورت کاربر به صفحه قبلی هدایت می شود.

گاهی یک رقم به انتهای این ارور اضافه می شود که جزئیات بیشتری در اختیار ما می گذارند. در لیست زیر بعضی از موارد آن را ملاحظه می کنید:

۴۰۴٫۰: پیدا نشد.

۴۰۴٫۱: سایت پیدا نشد.

۴۰۴٫۱: بدون پیکربندی.

۴۰۴٫۱۴: درخواست آدرس (URL) خیلی طولانی است.

۴۰۴٫۱۹: به دلیل قوانین فیلترینگ دسترسی غیر ممکن است.

صفحه پیدا نشد

چگونه خطای ۴۰۴ را برطرف کنیم؟

بارگذاری مجدد صفحه: اولین و ساده ترین روش بارگذاری مجدد صفحه است. برای بارگذاری مجدد روی ابزار Refresh از نوار ابزار کلیک کنید. ( یا کلید F5 از کیبورد را بزنید)

بررسی آدرس اینترنتی (URL): احتمال اینکه آدرس سایت را اشتباهی وارد کرده باشید هست. پس یک بار آدرس را چک کنید. اگر آدرس اشتباه بود صفحه موردتظر را در گوگل جستجو کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل آدرس صحیح را بیابید.

مراجعه به دایرکتوری بالاتر: یک راه حل این است که در نوار آدرس به دایرکتوری بالاتر بروید. این روش را آنقدر تکرار کنید تا بالاخره به آدرس درست برسید.

برای مثال شما آدرس زیر را وارد کرده اید و با خطای ۴۰۴ مواجه شدید.

seoq.ir/cornerstone-content-yoast/yoast

حالا به دایرکتوری بالاتر بروید. یعنی این آدرس:

seoq.ir/cornerstone-content-yoast

سعی کنید در این آدرس آنچه بدنبالش هستید را بیابید. درغیراینصورت در قسمت جستجوی سایت مطلب موردنظر را Search کنید.

پاک پردن حافظه نهان (Cashe): بررسی کنید که خطای ۴۰۴ برای IPهای دیگر نیز رخ می دهد یا خیر. اگر عدم دسترسی به صفحه سایت فقط برای شما بود حافظه نهان (کش) مرورگر را پاک نمایید. بد نیست کوکی های مرورگرتان را نیز خالی کنید.

تماس با مدیر سایت: گاهی صفحه موردنظر را منتقل کرده ولی عمل ریدایرکت را انجام نمی دهند. در اینصورت به جای هدایت به صفحه جدید با خطای ۴۰۴ روبرو می شوید. یا اینکه صفحه سایت را به دلایلی حذف کرده باشند. با مدیر سایت تماس بگیرید و مشکل را به آنها انتقال دهید.

توجه کنید که ارور ۴۰۴ منجر به جریمه گوگل می شود. در نتیجه تاثیر منفی روی سئوی سایت شما می گذارد. پس بعد از انتقال صفحه حتما آن را ریدایرکت نمایید. فراموش نکنید که به هیچ وجه کاربر نباید با خطای ۴۰۴ مواجه شود.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن