مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

رفع خطای ۴۰۱ unauthorized

خطای ۴۰۱ unauthorized : یکی دیگر از خطاهای HTTP status است که در مرورگر نمایش داده می شود. این خطا تصدیق هویت است که بسته به نوع سایت با یکی از عبارت های زیر نمایش داده می شود:

 

۴۰۱ unauthorized

Authorization Required

HTTP Error 401 – Unauthorized

در مقاله های قبلی سئوکیو بعضی از خطاها را مورد بررسی قرار دادیم. از سری ارورهای ۴xx به آموزش زفع خطای ۴۰۰ پرداختیم. در این مقاله به آموزش رفع خظای ۴۰۱ unauthorized می پردازیم.

خطای 401 unauthorized

چرا ارور ۴۰۱ unauthorized رخ می دهد؟

خطای ۴۰۱ unauthorized به معنی دسترسی غیر مجاز می باشد. اگر با این ارور مواجه شدید شما به صفحه ای وارد شده اید که باید سطح دسترسی داشته باشید. یعنی منبع کاملا از دسترس خارج نشده بلکه قبل از ورود به سایت باید با نام کاربری و رمز عبور معتبر log in (وارد) شده باشید. در غیر این صورت این صفحه برای شما لود نمی شود.

اگر باز هم این خطا روبرو شدید، یا نام کاربری و رمز عبور را درست وارد نکرده اید. و یا اینکه با این حساب کاربری، دسترسی شما به این بخش از سایت غرمجاز است. شاید نام کاربری و رمز عبور شما برای این سایت نامعتبر است.

چگونه خطای ۴۰۱ unauthorized رفع کنیم؟

۱- آدرس اینترنتی سایت (URL) را چک کنید. شاید آدرس اینترنتی را درست وارد نکرده اید و به صفحه دیگری وارد شده اید. اگر برای ورود به سایت روی لینک کلیک می کنید، لینک را بررسی کنید. امکان دارد لینک به آدرسی دیگری ارجاع داده می شود.

۲- بعد از اینکه آدرس سایت را بررسی کردید و از درست بودن آن مطمئن شدید، به صفحه لاگین سایت بروید. معمولا این صفحه با عنوان login یا ورود به سایت قابل مشاهده است. و یا عبارت login یا Secure Access را در سایت جستجو نمایید. نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و از اعتبار حساب کاربری خود مطلع شوید. اگر اکانت شما نامعتبر بود با استفاده از راهنمایی سایت مشکل را رفع کنید. و یا حساب دیگری ایجاد کنید.

۳- اگر مطمئن هستید برای دسترسی به این سایت اکانتی لازم نیست و به نام کاربری و رمز عبور نیاز ندارد، خطایی از منبع سایت رخ داده است. در اینصورت به مدیر سایت اطلاع دهید. برای ارتباط با مدیر می توانید از ایمیل یا شماره تماس موجود در برگه تماس با ما استفاده کنید.

۴- اگر بعد از ورود به سایت با خظای ۴۰۱ unauthorized مواجه شدید به این معنی است که سیستم اطلاعات شما را نامعتبر اعلام کرده است. در این صورت با دستورات موجود در سایت مشکل را رفع نمایید.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن