مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

آموزش رفع خطا ۴۰۰

خطا ۴۰۰ Bad Request : زمانی پیش می آید که شما درخواستی به سمت سرویس دهنده سایت ارسال میکنید ، حال این درخواست میتواند تنها لود سایت باشه ! یا هر مورد دیگری… ! اگر درخواست شما غلط یا مخرب باشه ، سرور وب سایت این درخواست را نه درک میکند و نه دریافت ، در نتیجه با این خطا مواجه می شوید ، این خطا نیز یک کد HTTP status است که به اختصار به خطا ۴۰۰ شناخته می شود.

خطا 400
خطا ۴۰۰

علت ایجاد ارور ۴۰۰ چیست ؟

بهتر است در ابتدا به انواع نوشتاری این خطا در مرورگرها بپردازیم و بعد از آن به علت ایجاد خطا ۴۰۴

۴۰۰ Bad Request و یا Bad Request: Error 400

 درخواست نادرست ۴۰۰

Bad Request. Your browser sent a request that this server could not understand.

درخواست نادرست. مرورگر شما درخواستی ارسال می‌کند که برای سرور نامفهوم است.

Bad Request – Invalid URL

درخواست نادرست. آدرس اینترنتی نامعتبر

۴۰۰ – Bad request. The request could not be understood by the server due to malformed syntax. The client should not repeat the request without modifications.

درخواست نادرست. درخواست به دلایل دستور نا درست و یا ترکیب برای سرور قابل فهم نمی باشد ، کاربران نباید این گونه دستورات را برای سرور بدون تغییرات ارسال کنند و این درخواست را تکرار و دوباره ارسال کنند.

 

علت ایجاد خطا ۴۰۰ : خطا نادرست ۴۰۰ که همان ۴۰۰ Bad Request است ، اکثرا هنگامی رخ میدهد که کاربران آدرس وب سایت مورد نظر را به اشتباه در آدرس بار مرورگر خود وارد کرده اند ! اما دلایلی دیگری نیز دارد ولی بیشتر علت به همین اشتباه وارد کردن url است.

 

آموزش و حل مشکل خطا ۴۰۰

از طریق چک لیست زیر مرحله به مرحله پیش رفته تا با خطا ۴۰۰ را رفع کنید :

  1.  از آدرس اینترنتی مورد نظر اطمینان حاصل کنید که این url درست است یا خیر ! چنانچه کاراکتر اضافی ای دارد نظیر % یا … آن را بررسی و حذف کنید و سپس دوباره امتحان کنید ( متداول ترین راه حل !!! )
  2. اگر از جانب خود اطمینان دارید که url مورد نظر درست است و اما همچنان خطا ۴۰۰ را مشاهده میکنید ، این بار باید به سراغ کوکی ها و کش مرورگر خود بروید ! احتمال دارد کش مرورگر شما کوکی ها و اطلاعات بسیار قدیمی آن سایت را ذخیره کرده باشد ! در نتیجه لود به مشکل بر میخورد و سرور فهم درستی از درخواست شما ندارد.
  3. همیشه کاربرانی که قصد آپلود فایلهای حجیم را دارند با این خطا بسیار دست و پنجه نرم میکنند و به طور مداوم این خطا ۴۰۰ جلوی چشمانشان ظاهر می شود ! وقتی زمان برقراری ارتبط طولانی شود ، سرور ناچارا ارور ۴۰۰ میدهد ! برای این کار وب سایت هدف باید تدابیر لازم را سنجیده باشد ! اگر وب سایت خودتان است از نرم افزارهای نظیر FTP استفاده کنید تا به این مشکل برنخورید. در غیر این صورت با ادمین وب سایت مکاتبه کنید.
  4. گاها پیش آمده هر وب سایتی را در مرورگر خود سرچ میکنید با خطا ۴۰۰ مواجهه می شوید ! پس این مشکل از ارائه دهنده اینترنت شما و یا حتی مشکل از سیستم شما است ! ابتدا با دستگاه ای دیگر نشانی های مورد نظر را جستجو کنید ، اگر ارور همچنان پابرجا بود مشکل از ارائه دهنده اینترنت شما است ! اگر مشکل در دیگر سیستم ها نبود ، در نتیجه مشکل از سیستم اولیه شما بوده است و برای حل این مشکل بایستی با اپراتور شرکت اینترنت خود در ارتباط باشید.
  5. و در آخر اگر همچنان خطا ۴۰۰ با پرجاست ! از آدرس اینترنتی + سیستم خود + شرکت اینترنتی خود اطمینان داشتید ، بهتر است بعد از گذشت زمانی دوباره جستجو را آغاز کنید !

 

 

امتیازدهی

۰%

میانگین امتیازات

خلاصه امتیازات

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن