مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

دامین اتوریتی ، پیج اتوریتی و رنک ماز

دامین اتوریتی چیست ؟

دامین اتوریتی (domain authority) از لحاظ معنایی به معنای قدرت دامنه است.  شرکت ماز یکی از معتبرترین شرکت های سئو وب سایت است ، این شرکت ابزاری را برای بررسی دامین اتوریتی و پیج اتوریتی برای وب مستران قرار داده است. با توجه به تغییرات و بروزرسانی های متعدد الگوریتم های گوگل ، نیاز مبرم به دانش و اطلاع از اتوریتی ها بیشتر و بیشتر شده است.

دامین اتوریتی عددی بین ۰ تا ۱۰۰ است که هرچه عدد به ۱۰۰ نزدیک تر باشد ، قدرت دامنه شما نیز بیشتر است….

در ادامه تیم سئو کار ماهر ، راه ها و معیارهای امتیاز گیری را برایتان بازگو میکند.

 

تاثیر دامین اتوریتی بر سئو ؟

در گذشته تاثیر الکسا بر سئو بسیار فراوان و حائز اهمیت بود ! اما با توجه به بروزرسانی های گوگل ، دیگر الکسا اهمیتی ندارد ! اکثر وبمستران الکسا را نکته انحرافی هر وب مستری میدانند… چرا که به راحتی با روشهای زیادی قادر خواهید بود رتبه الکسا خود را بهبود بخشید ! حال این سوال را از شما می پرسم ;

آیا گوگل معیارهای خود را بر اساس چنین ابزاری که به راحتی میتوان داده های آن را تغییر داد ، قرار میدهد ؟؟؟

آن هم گوگل ! که مدام در حال بروزرسانی الگوریتم های خود است !

با مقدمه ای که برای شما عزیزان توضیح دادیم ، به بحث اصلی خودمان باز میگردیم . یکی از معیارهایی که سایت ها در وب سایت شما تبلیغ میگذارند ، حال چه متنی ، مانند بک لینک ، چه بنری و … همین دامین اتوریتی می باشد.

به طور مثال اگر تیم سئو کار ماهر نیاز به بک لینک داشته باشد ، از سایتی بک لینک تهیه میکند که قدرت دامنه آن به عدد ۱۰۰ نزدیک تر باشد ! اگر از سایتی لینک تهیه کنید که قدرتی نداشته باشد و اسپم اسکوئر آن بالا باشد ، مطمئنن تاثیر لینک سازی شما منفی خواهد شد تا این که اثر مثبتی داشته باشد !

حال فرض کنید شما و سایت رقیب شما از نظر رعایت فاکتورهای سئو به یک شکل عمل کرده اید و سایت سومی بدون رعایت فاکتورهایی که شما رعایت کرده اید جایگاه بهتری نسبت به هر ۳ دارد… شاید برایتان جالب باشد چرا ؟

به این دلیل که مطمئنن دامین اتوریتی آن سایت از دامین اتوریتی شما بیشتر است ! به طور ساده بخواهم تاثیر دامین اتوریتی بر سئو را برای شما بازگو کنم ;

دامین اتوریتی سکوی پرش کلمات کلیدی و جایگاه شما در موتور جستجوگر گوگل می باشد…

 

دامین اتوریتی (DA) سایت ماز چه کاربردی دارد ؟

شما به راحتی از طریق سایت ماز ، از بخش فوتر سایت ، گزینه Backlink Research  هم تعداد بک لینک هایی که به سایت شما داده شده را مشاهده کنید ، هم دامین اتوریتی / پیج اتوریتی و ماز رنک دامنه تان را…

همانطور که در چند خط پیش توضیح دادیم ، یکی از معیارهای دریافت و درج تبلیغ در وب سایتتان ، اتوریتی های دامنه شما است.

دیگر مزایای آن ، بهبود جایگاه کلمات کلیدی شما در گوگل ، افزایش ورودی گوگل ، افزایش میزان فروش و کسب درآمد…

دامین اتوریتی
دامین اتوریتی

پیج اتوریتی چیست ؟

دامین اتوریتی یک معیار کلی را از وب سایت به شما نمایش میدهد ، اما پیج اتوریتی به طور کاملا مجزا ، قدرت هر صفحه را به شما نمایش میدهد . از پیج اتوریتی معمولا در سئو لندینگ پیج ها و پست ها استفاده می شود .

 

عوامل افزایش اتوریتی دامنه

  • لینک های ورودی و خروجی ( خرید بک لینک انبوه تاثیری بسزایی دارد)
  • تعامل  با رسانه های اجتماعی
  • سرعت ایندکس شدن صفحات
  • زمان حضور در سایت
  • و…

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن