مقالات آموزشی سئو و بهینه سازی

مقاله بنیاد محتوا چیست؟

امروز با آموزش مقاله بنیاد محتوا در yoast در خدمت شما عزیزان از سری آموزش های سئو هستیم. قبلا به طور مفصل مراحل تولید محتوا سئو شده و اصولی را بیان کردیم. ابتدا به تعریف مقاله بنیاد محتوا می پردازیم. سپس توضیح خواهیم داد چرا این مقالات برای رتبه سایت شما مهم هستند. چگونه مقاله های دیگر سایت را به آن ها لینک دهید و چه نکاتی در نگارش آن ها باید رعایت شود. با ما همراه باشید.

مقاله بنیاد محتوا (Cornerstone Content) چیست؟

Cornerstone Content در افزونه یوآست (yoast) وردپرس با عنوان ” مقاله بنیاد محتوا ” ترجمه شده است. به مقاله بنیاد محتوا ، مقاله بنیادی یا مقاله اصلی سایت نیز می گویند.

به کدام مقاله های سایت مقاله بنیاد محتوا می گویند؟

مقاله بنیاد محتوا به مقالاتی می گویند که هدف سایت شما را بیان می کنند. این مقالات در واقع موضوع اصلی سایت هستند. مقالاتی که سعی شده تمام فاکتورهای یک مقاله خوب در افزونه یوآست (Yoast) را داشته باشد. نگارش خوب، کامل و واضح، مفصل، ساده و روان و … . مقاله هایی که می خواهید در موتورهای جستجو رتبه بالایی کسب کنند.

مقاله بنیاد محتوا بهترین و کامل ترین مقاله سایت شماست که جزء اصلی ترین مقالات سایت می باشد. توصیفی از پست های دیگر سایت هستند و به این مقاله ها پیوند داده می شوند.

کدام مقاله سایت را مقاله بنیاد محتوا انتخاب کنیم؟

اولین سوالی که باید برای تعیین مقاله بنیاد محتوا از خودتان بپرسید این است که می خواهید سایت تان برای کدام کلمات کلیدی در موتورهای جستجو رتبه کسب کند؟ کامل ترین و باکیفیت ترین پست های شما کدامند؟ می خواهید کدام مقاله ها هدف کسب و کار و سایت شما را نشان دهد؟

در افزونه Yoast در قسمت کلید واژه کانونی تیک مقاله بنیاد محتوا را بزنید. با این کار آن مقاله به عنوان مقاله بنیاد محتوا شناخته می شود. تا یک ساختار لینک داخلی ایجاد شود.

تعیین مقاله بنیاد محتوا

با انتخاب مقاله بنیاد محتوا ، Yoast لیست مقالات بنیادی را در اختیار شما قرار می دهد. ابزار link suggestion در افزونه یوآست، یادآوری می کند در مقاله های جدید به مقاله بنیاد محتوا یتان لینک دهید.

شاید این سوال برایتان پیش آید که چه تعداد مقالات بنیادی انتخاب کنم؟ تعداد مقالات بنیادی به سایت شما بستگی دارد. اگر سایت تان بزرگ است و محتوای با موضوعات مختلفی منتشر می کنید، باید برای کسب رتبه در موتورهای جستجو از چندین کلمه کلیدی استفاده نمایید. پس مقالات بیشتری را انتخاب کنید. دقت کنید که در هر موضوع باید مقاله بنیاد محتوا داشته باشید.

اهمیت مقاله بنیاد محتوا برای سئو

تصور کنید چندین مقاله در مورد یک موضوع در سایت تان دارید. می خواهید در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی رتبه خوبی بدست آورید. شما باید به گوگل بگویید از میان مقاله های شما کدام مقاله محتوای ارزشمند تر و کامل تری دارد. و می خواهید رتبه بهتری در گوگل برای این مقاله داشته باشید.

برای این کار باید شروع کنید به ایجاد ساختار لینک داخلی از سایر مقاله ها به مقاله بنیاد محتوا . به این ترتیب گوگل رتبه بهتری به این مقاله شما می دهد.

ساختار لینک دهی برای مقاله بنیاد محتوا

شما باید از تمام مقاله هایی که با موضوع مقاله بنیاد محتوا در ارتباط است به مقاله بنیادی لینک بزنید. تا به صورت زنجیروار تمام مقالات به یکدیگر وصل شوند. زیرا سایر مقاله های مرتبط در واقع شکل دیگری از مقاله بنیادی هستند. مقاله بنیاد محتوا باید در راس هرم سایت شما قرار بگیرد. ترتیبی بدهید که مقاله بنیاد محتوا از صفحه اصلی سایت در دسترس باشد.  به طوری که با یک کلیک بتوان از صفحه اصلی .ارد آن شد.

وقتی چنین ساختار لینک دهی داخلی داشته باشید، گوگل مقاله اصلی سایت شما را شناسایی کرده و رتبه بالایی به آن می دهد.

لینک دهی داخلی با افزونه Yoast

برای دسترسی به قابلیت لینک دهی داخلی باید نسخه پرمیوم (پولی) با افزونه Yoast را تهیه کنید. این نسخه امکان پیشنهاد ساختار لینک ها را دارد. اما افزونه Yoast چگونه لینک داخلی ایجاد می کند؟

نسخه پرمیوم این افزونه متن شما را بررسی می کند. با توجه به کلمات کلیدی و متداول، مقاله های مرتبط با آن ها را پیدا می کند. سپس مقاله های پیشنهادی خود را برای ایجاد لینک به شما نمایش می دهد. مقاله های بنیاد محتوا در بالای این لیست قرار دارند زیرا نسبت به مقاله های دیگر مهم تر هستند. پس از مقالات بنیادی، بر اساس اهمیت و اولویت هر مقاله لینک دهی کنید.

در تصویر زیر، لیست مقاله های پیشنهادی توسط افزونه Yoast را برای ایجاد لینک داخلی ملاحظه می کنید. البته این کار را خودتان هم بدون نیاز به افزونه Yoast می توانید انجام دهید.

مثالات پیشنهادی برای لینک دهی

انواع محتوا در مقاله بنیاد محتوا

مقالات بنیادی باید معمولا به صورت نوشته باشند و مرتب آپدیت شوند. کلمات کلیدی رقابتی در آن ها به خوبی تکرار شود تا رتبه بالایی در گوگل کسب کنند. برگه ای برای مقاله بنیاد محتوا بسازید. این نوع مقاله ها جامع و کامل هستند زیرا در مورد موضوع موردنظر همه موارد مهم را توضیح داده می شود. پس مواظب باشید خیلی طولانی نشوند. از تیترهای مناسب و  بیشتری استفاده کنید تا مطالعه مقاله خسته کننده و کسل آور نباشد.

مراحل عملی برای تولید یک مقاله بنیاد محتوا

ابتدا درباره کلمات کلیدی تحقیق و مطالعه کنید. همه مطالب را جمع آوری کنید تا روی موضوع موردنظرتان به خوبی مسلط شوید. در این صورت می توانید محتوای جامع، کامل و قابل فهمی برای مخاطب بنویسید. مراحل زیر کمک می کند تا مقاله بنیاد محتوا مناسبی تولید کنید:

به کلمات کلیدی خود فکر کنید.

کلمات کلیدی که می خواهید در گوگل رتبه بالایی برای آن کسب کنید، باید از کلمات رقابتی در گوگل باشد. می توانید رتبه کلمات کلیدی را در گوگل پیدا کنید. سپس مقاله بنیاد محتوا را براساس این کلمات کلیدی بهینه کنید. پس باید حسابی روی این کلمات تحقیق نمایید.

بهترین پست را انتخاب کنید.

مقاله ای که در آن کلمات کلیدی به صورت بهینه به کار رفته است بهترین مقاله برای بنیاد محتواست. به دنبال مقاله ای باشید که بازخورد بیشتری داشته است.

مقاله را بازنویسی کنید.

مقاله ای که انتخاب کرده اید را بازنویسی نمایید. این مقاله باید کاملا به روز باشد. آن را گسترش دهید. از نظر سئو آن را بررسی کنید. مرتب به روز رسانی و بازنویسی را تکرار کنید.

پست های دنباله دار دیگر را نیز بازنویسی نمایید.

سایر مقاله های مرتبط را نیز حتما بازنویسی کرده و کلمات کلیدی را در آن ها بهینه کنید. تیترهای مقاله ها را از نظر کلمات کلیدی بررسی و بازنویسی نمایید.

از مقاله های مرتبط به مقاله بنیاد محتوا لینک دهید.

بعد از اینکه مقاله بنیاد محتوا را با کلمات بنیادی بهینه کرده و آن را بازنویسی نمودید. از مقاله های مرتبط با کلمات کلیدی به مقاله بنیادی لینک داخلی ایجاد کنید. به این ترتیب گوگل اعلام می کنید که این مقاله برای شما مهم است. این کار را همیشه انجام دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

بستن
بستن